DOLAR 18,2901 0.16%
EURO 18,3410 0.22%
ALTIN 982,29-0,10
BITCOIN 351028-2,67%
İstanbul
22°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Ak Partili Kırkpınar, Tire ve Bayındır’da İcraatları Anlattı

Ak Partili Kırkpınar, Tire ve Bayındır’da İcraatları Anlattı

ABONE OL
05/08/2022 14:52
Ak Partili Kırkpınar, Tire ve Bayındır’da İcraatları Anlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, Bayındır ve Tire ilçelerini ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

TBMM’nin tatile girmesi ile birlikte saha çalışmalarına ağırlık veren AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, her gün 2 ilçe ziyareti yaparak vatandaşları ziyaret edip talep, öneri ve beklentilerini dinliyor. Kırkpınar, ziyaretleri esnasında AK Parti’nin icraatlarını da anlatarak 2023 seçimlerinin ne kadar önemli bir dönüm noktası olduğuna vurgu yapıyor.

Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan altyapıya, tarımdan sanayiye kadar yaşanan gelişmelere değinen AK Parti İzmir Milletvekili Kırkpınar, Bayındır’da Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti.

Burada Oda Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Kırkpınar, Türkiye’nin her alanda alt yapısı güçlü bir ülke konumuna kavuştuğunu vurguladı. Kırkpınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Temel hizmetlere ilişkin altyapımızı eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora kadar her alanda tamamlayarak ayağımızdaki geri kalmışlık prangasını söküp attık. 81 vilayetimizin tamamında insanlarımızın huzur içinde hayatını sürdürebileceği bir güven iklimini tesis etmenin gayreti içerisinde olduk. İmkânları artmış, potansiyeli genişlemiş, altyapısı tamamlanmış, öz güveni güçlenmiş bir ülke olarak her alanda hedeflerimizi büyüttük. Velhasıl, önümüzdeki 1 yılımızı bile göremediğimiz bir yerden Allah’a hamdolsun bugün 2053 vizyonunu inşa etmeye başlamış bir ülke durumuna geldik. Hiç şüphesiz, bu sürecin her adımında elde ettiğimiz kazanımlar yanında büyük bedeller de ödedik. Son dönemde verdiğimiz mücadelede de enflasyonun sembolü olduğu bedeller ödemeye devam ediyoruz. Bugüne kadar her başarımızı gayrete, sabra ve azme borçluyuz. İnşallah, mevcut sıkıntılarımızın üstesinden de çok çalışarak, sabrederek ve azmederek geleceğiz.”

“SALGIN VE SAVAŞ KÜRESEL BİR KRİZ ORTAMI OLUŞTURDU”

Dünyada yaşanan gelişmelerle birlikte ülkelerin yeniden yapılanma sürecine girdiğini ifade eden Kırkpınar, “Bir sağlık krizi olarak başlayıp genişleyen koronavirüs salgınıyla gelişmiş ülkelerin üzerine titredikleri sırça köşklerin camlarında çok daha derin çatlaklar oluştu. Rusya-Ukrayna savaşının tetiklediği küresel ekonomik kriz ise, makyajları iyice dökmüş, ardındaki gerçek yüzü ortaya çıkarmıştır. Dünya, siyasi ve ekonomik olarak kaçınılmaz bir yeniden yapılanma sürecine girmiştir. Türkiye olarak bu tarihî dönüşümü asırlardır dışlandığımız küresel yönetim sisteminde hak ettiğimiz yeri almanın bir fırsatı olarak görüyoruz. Ülkemizi uzunca bir süredir küçük sorunlar, küçük aktörler, küçük krizler, küçük ödüller üzerinden oyalayanların bu fırsatı değerlendirmemize engel olmalarına müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

“BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN İNŞASI YOLUNDA GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

AK Parti olarak verilen desteklerle ilgili de bilgilendirme yapan Milletvekili Kırkpınar konuşmasında şunları söyledi:

“Yılın ilk 6 ayında 94 milyar liraya yakın fazla veren bütçemiz, mali disiplinden asla geri adım atmadığımızın en somut ispatıdır. Üstelik bu görünüme işçilerimize, memurlarımıza, emeklilerimize ve sosyal kesimlere verdiğimiz desteklere yaptığımız yüksek oranlı artışlara rağmen ulaştık. Asgari ücrette tarihi artışlar yaparken, tüm ücretlerin bu seviyedeki kısmından Gelir ve Damga Vergilerini kaldırarak herkese ilave kazanç sağladık. Çiftimizden esnafımıza kadar kendi hesabına çalışan tüm kesimlere de pek çok imkân sunduk. Gelir Vergisini kaldırarak 3 milyon çiftçimizi desteklerken, basit usule tabi 850 bin esnafımızın kazançlarını da vergiden istisna tuttuk. Gıdadan temizlik maddelerine kadar çok sayıda üründe yaptığımız KDV indirimleriyle hem vatandaşlarımızın fiyat artışlarından etkilenme seviyesini düşürdük, hem de sistemi sadeleştirdik. Devletin imkânlarını her kesimden vatandaşımızla paylaşarak sosyal adaleti ve gelir dağılımındaki dengeyi koruma hassasiyetimizden taviz vermedik. Sosyal amaçlı harcamaların bütçe içindeki payını bu yıl yüzde 5’in üzerine çıkartarak 146 milyar liraya yükselttik. Artık sosyal yardımları sadece mutlak yoksullukla sınırlı tutmayıp, gelişen ve büyüyen Türkiye’nin imkânlarının adil dağıtımı aracı olarak kullanıyoruz. Bu kapsamda doğumdan ev onarımına, eşi vefat eden kadınlardan öksüz, yetimlere kadar 49 farklı düzenli yardım programımız için ayırdığımız bütçeyi de neredeyse 2 kat artırarak 11,5 milyar liraya çıkarttık. Tüm bu adımları atarken enflasyonun insanımızın günlük hayatında yol açtığı sıkıntılarla mücadele için ilave tedbirler de geliştirdik. Allah ömür ve milletimizi de destek verdikçe büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda gece-gündüz çalışmayı, mücadele etmeyi, ülkemize yeni eserler ve hizmetler kazandırmayı sürdüreceğiz.”

Kırkpınar, ilçe ziyaretleri kapsamında; taziye, esnaf ve kahvehane ziyareti yaparak programını tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ

GÜNDEM

10 gün önce

Zeytin Dalı’ndan acı haber geldi… Tedavi altındaki yaralı asker 17. günde şehit oldu

3. SAYFA

10 gün önce

Bilecik’te 100 akademisyenden Pazaryeri’ne kültür gezisi

GÜNDEM

10 gün önce

Adıyaman’da Narkotik ekipleri göz açtırmıyor

GÜNDEM

10 gün önce

Pençe-Kilit’te 2 terörist etkisiz!

MAGAZİN YILDIZLARI

10 gün önce

Gökçe Bahadır, Burcu Özberk ve Salih Bademci, Lexus ile 79. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Kırmızı Halıdaydı

3. SAYFA

10 gün önce

Bursa Mudanya’da hasadı yapılan ayçiçekler ihtiyaç sahiplerine yağ olacak

SİYASET

10 gün önce

Diyarbakır’da AK Partili Milletvekilleri’nden OSB’ye ziyaret

SPOR

10 gün önce

Dr. Gürkan Kubilay D Smart’a konuk oldu

EKONOMİ

10 gün önce

Sosyal medya gelirleri RADAR’a takıldı!

GÜNDEM

10 gün önce

Selçuk Bayraktar’dan ‘bor madeni’ açıklaması

GÜNDEM

10 gün önce

TESK: Kırtasiye ürünü kırtasiyeci esnafından alınır

GÜNDEM

10 gün önce

THK Müzesi Özel Misafirlerini Ağırladı

GÜNDEM

10 gün önce

Atatürk Gençlik Merkezi açıldı

GÜNDEM

10 gün önce

İstiklal Sergisi bir yılda 100 bin ziyaretçi ağırladı

GÜNDEM

10 gün önce

Konak Gültepe’de 9 Eylül’e özel tören

EKONOMİ

10 gün önce

Huobi Group, İngiliz Virgin Adaları’nda kurumsal düzeyde sanal varlık ticaret platformunu işletmek için lisans aldı

3. SAYFA

10 gün önce

Manisa Soma’da su taşkınlarına karşı derelerde önlem

3. SAYFA

10 gün önce

Diyarbakır Zabıtası’ndan dilencilere denetim

SİYASET

10 gün önce

Bursa Yıldırım’da AK Parti’den ‘gönül gönüle’ temaslar

GÜNDEM

10 gün önce

5 yaştaki okullaşmaya yeni bir katkı daha