DOLAR 28,9193 0.07%
EURO 31,4238 -0.13%
ALTIN 1.924,930,06
BITCOIN 12017805,32%
İstanbul

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ Programının Üçüncüsü için Başvurular Başladı

‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ Programının Üçüncüsü için Başvurular Başladı

ABONE OL
03/10/2023 18:10
‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ Programının Üçüncüsü için Başvurular Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beats By Girlz Türkiye’nin genç kadın müzisyenlere yönelik düzenlediği ve British Council’ın ‘Kültürde Kadın Gücü Destek Programı’ kapsamında hayata geçen atölye ve mentorluk programı ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ için başvurular başladı. ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ programı, üçüncü edisyonuyla birlikte Türkiye sınırlarının dışına çıkacak ve Ankara’dan Balkan şehirlerine uzanarak coğrafyanın özgün seslerini keşfe koyulacak. Son başvuru tarihi 23 Ekim.

 

Beats By Girlz Türkiye ve British Council’ın, WOW – Dünya Kadınlar Festivali İstanbul’un bir parçası olarak ilk kez 2021 yılında hayata geçirdiği ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ projesi, geçtiğimiz yıl ikinci edisyonu kapsamında yeniden bu coğrafyanın ilham veren seslerinin peşine düşmüş; İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Diyarbakır’dan 15 kadın müzisyen ile yollarını kesiştirmişti. Kariyerlerinin başındaki kadın müzisyenler için bir sanatçı gelişim projesi olan ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ üçüncü edisyonu için yola çıkmaya hazırlanıyor. Programın rotasına bu yıl, Türkiye’den Ankara ve Balkanlar’dan Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Kuzey Makedonya ve Sırbistan da ekleniyor.

 

Türkiye’den Balkanlar’a: Kadın müzisyenlerden şehir hikayeleri

‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ genç kadın müzisyenlerin yaşadıkları şehirlerin seslerinden ilham alarak kendi müziklerini yaratmalarını amaçlıyor. Bu program kapsamında üretilen her bir şarkı, bireysel bir hikayeden yola çıksa da o şehrin günlük ve kolektif yaşantısından da birer kesit sunuyor. Şehirler, müzisyenlerin ilham aldığı sesler eşliğinde şarkılara dönüşürken tüm bu üretim süreci de bir belgesele dönüştürülüyor ve hem işitsel hem görsel farklı platformlara yayılan bir anlatı ortaya çıkıyor. ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ programına ait albümlere Spotify, YouTube, iTunes ve Deezer dijital platformlarından ulaşmak mümkün. İlk iki edisyonun tüm aşamalarını aktaran belgeseller de yine YouTube üzerinden izlenebilir.

İlk iki edisyonunda Türkiye’deki şehirlerin seslerini ve hikayelerini keşfe çıkan ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’, bu yıl sınırlarını genişletiyor ve Türkiye’nin yanı sıra tarihi ve kültürüyle bu coğrafyanın dinamiklerine yön veren Balkan şehirlerinin de seslerine kulak veriyor. Kasım 2023’ten Mart 2024’e kadar uzanan 5 aylık bir program olan ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’e, Türkiye’de Ankara’dan ve Balkanlar’da Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Kuzey Makedonya ve Sırbistan’dan henüz kariyerinin başındaki ses tasarımcısı, enstrüman çalan ya da vokalist tüm genç kadınlar başvuru yapabilecek.

 

‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ programı neleri kapsıyor?
 Program, Manchester merkezli alternatif bir müzik girişimi olan Brighter Sound partnerliği ile Beats By Girlz Türkiye’nin kurucusu da olan İstanbul merkezli müzisyen, müzik yapımcısı ve ses tasarımcısı Beril Sarıaltun’un küratörlüğünde gerçekleşecek.. ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ programında yer alan eğitim başlıkları ise şöyle: Ses Tasarımı, Müzik Prodüksiyonu, Sanatçının İyi Olma Hali, Sanatçılar için Marka Yaratma, Sanatçılar için Müzik Yayınlama Stratejileri. Başvurular sonucu seçilecek 20 kişi, çevrim içi atölyeler ve mentorluk oturumları eşliğinde, ses tasarımının temel ilkelerini öğrenecek ve şehirlerinde seçilen bölgelerde kaydettikleri seslerle kendi şarkılarını tasarlayacaklar. Program boyunca birlikte çalışacak katılımcıların bu süreçte ürettikleri orijinal besteleri, Mart 2024’te dijital müzik kanallarında yayımlanacak olan ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’in ilk albümünde yer alacak. ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ programına, 23 Ekim Pazartesi gününe kadar başvuru yapılabilir.

Program bünyesinde seçilen müzisyenlerin duyurusu, 25 Ekim tarihinde yapılacak. ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’in ilk etkinliği ise bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Beats By Girlz Türkiye Festivali kapsamında gerçekleştirilecek. Kasım ve Aralık aylarına yayılacak seminer ve atölye programının ardından, Ocak ayı içerisinde Kosova ve Ankara olmak üzere iki ayrı şehirde katılımcılarıyla stüdyoda bir araya gelecek olan programın ilk canlı performansı ise 2 – 3 Mart tarihlerinde WOW – Dünya Kadınlar Festivali İstanbul kapsamında olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ

GÜNDEM

Az önce

Malkara tarihinde bir ilk

GÜNDEM

Az önce

Başkan Sandal, “İzmir’in Avrupa’ya açılan kapısı Bayraklı”

GÜNDEM

Az önce

Dip çamuru geri dönüşümde önemli bir hammadde

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Alternatif Bank Dünya Engelliler Günü’nde  Atatürk filmini işaret dili çevirisiyle işitme engelliler ile buluşturdu

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Çukurova Belediyesi: Gelenek bozulmadı

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Borusan sanat’ta bu hafta

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

 Borusan Contemporary Çocuk Atölyeleri  Aralık ayında yeni etkinliklerle devam ediyor!

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Muğla’da Yaşam Resim Yarışması Ödülleri Verildi

EĞİTİM

Az önce

Erasmus+ Proje Yazma Eğitimi tamamlandı 

GÜNDEM

Az önce

Türkiye’de çevre konusunda kurulan ilk ve tek Mahalle İdare Birliği olan Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği “Ekoloji ve İnsan Çalıştayı” gerçekleşti. Edremit Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Selman Hasan Arslan birliğin son meclis toplantısına b

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, kısa süre içerisinde şehrin en uğrak noktalarından biri haline geldi.

GÜNDEM

Az önce

İstanbul’da metrobüs hattına 252 yeni otobüs

GÜNDEM

Az önce

Konya’nın en uğrak noktalarından oldu

GÜNDEM

Az önce

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı’na ”En Etkili Sürdürülebilirlik” Ödülü

GÜNDEM

Az önce

“Sadece Gazze Değil, Dünya İşgal Altında”

GÜNDEM

Az önce

İzmir’in çehresini değiştirecek plan yola çıktı

EKONOMİ

Az önce

ÇATES’in Halka Arzına Yoğun Katılım Oldu 

GÜNDEM

Az önce

Tetra Pak’tan global araştırma: Tüketicilerin yüzde 54’ü beslenme alışkanlıklarını değiştirerek daha iyi bir dünyaya katkı sağlayabileceğini düşünüyor

GÜNDEM

Az önce

YASED, “ÖZET- COP27’den COP28’e Webinarı” ile COP28 Özel Yayın Programı’nı Başlattı

GÜNDEM

Az önce

Sucool kuluçka merkezi’nde girişimcilere özel “inospark” programı 23-24 aralık’ta yapılacak