DOLAR 28,9201 0.07%
EURO 31,4585 -0.03%
ALTIN 1.923,47-0,02
BITCOIN 12054485,55%
İstanbul

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

17:44

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Domates Fidesi Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Domates Fidesi Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

ABONE OL
08/05/2023 19:40
Domates Fidesi Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sebze üreticilerinin desteklenmesi ve tüketicinin ihtiyacı olan taze sebze arzının sağlanması amacıyla, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 8 Mayıs 2023 Pazartesi günü saat 11.00’de Eski Otogar Alanında üreticilere domates fidesi dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Domates fidesi dağıtım törenine; CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, DEVA Partisi Malkara İlçe Başkanı Filiz Yıldırım Özcan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Adem Erdoğan, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, Malkara Ziraat Odası Başkanı Talat Kaya, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Fatih Bakanoğulları, Malkara Belediyesi Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Mahalle Muhtarları ve üreticiler katıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan törende, Malkara Ziraat Odası Başkanı Talat Kaya, Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Fatih Bakanoğulları projede emeği geçenlere teşekkür eden bir konuşma gerçekleştirdiler.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Fatih Bakanoğulları’nın ardından söz alan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Malkara’da yaşayan insanları mutlu etmek için üreticiyi mutlu etmemiz gerekiyor. Malkara’da üretici mutluysa esnaf mutlu, iş adamı mutlu, sanayici mutlu, memur mutlu herkes mutlu. Bu yüzden geçen hafta çilek fidesi dağıtımı gerçekleştirdik. Bugün domates fidesi dağıtımı gerçekleştiriyoruz.

Kentimizde yaşayan insanlarımızın mutluluğunu artırmak için ciddi anlamda gayret gösteren başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese Malkaralı hemşehrilerimin huzurunda teşekkür ediyorum. 

Malkara’mızın sorunlarından bir tanesi giderek nüfusun azalması, dışa göç vermemiz. İstihdamdan dolayı gençlerimizi burada tutamamamız.

Bir taraftan üretimi, bir taraftan sanayiyi ve bir taraftan sosyal alanları destekleyerek Malkara’da göçün önüne geçmek istiyoruz.

Geçtiğimiz dönemde şehrimizde yüzey su oranını artırmak için 9 adet hayvan sulama göleti kazandırdık. Bu yaz görev süremizin son yılında Malkara’ya Kadir Başkanımızın talimatıyla inanıyorum ki en az 3 veya 4 adet hayvan sulama göleti kazandırırız diye düşünüyorum.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca hazırlanan Yenidibek Kapalı Sistem Sulamanın Kadir Başkanımız tarafından müjdenin verileceğini düşünüyorum” dedi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ardından konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “ Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin belli başlı vizyon ve misyonları var. Bunların arasında da tarım ve hayvancılık, çok önemli bir yer tutuyor. Tekirdağ tarım konusunda gerçekten diğer illere kıyasla önde. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonunu oluşturan öğelerin arasında yer alan tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için her geçen gün projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, ilimizde ihtiyaca yönelik olarak Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesini hayata geçirdik. Geçtiğimiz hafta Süleymanpaşa, Çorlu, Çerkezköy ve Saray ilçelerimizde üreticilerimizle bir araya geldik. Bugün de Malkara ve Hayrabolu ilçelerimizde sebze üreticilerimizin desteklenmesi ve tüketicinin ihtiyacı olan taze sebze arzının sağlanması amacıyla domates fidelerimizin dağıtımını gerçekleştireceğiz. Malkara ilçemizde toplamda 11.000 adet sofralık ve 17.000 adet salçalık, Hayrabolu ilçemizde 4.000 adet sofralık domates fidesi dağıtımı yapacağız. Dağıtımını yaptığımız fidelerin üreticimize hayırlı ve bereketli olmasını, kazançlı bir hasat dönemi geçirmelerini diliyorum.” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun konuşmasında Domates fidesi dağıtımın üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmalarının ardından üreticilere Domates Fidesi dağıtımı gerçekleştirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ

GÜNDEM

Az önce

TÜRK-İŞ’ten asgari açıklama!

GÜNDEM

Az önce

Malkara tarihinde bir ilk

GÜNDEM

Az önce

Başkan Sandal, “İzmir’in Avrupa’ya açılan kapısı Bayraklı”

GÜNDEM

Az önce

Dip çamuru geri dönüşümde önemli bir hammadde

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Alternatif Bank Dünya Engelliler Günü’nde  Atatürk filmini işaret dili çevirisiyle işitme engelliler ile buluşturdu

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Çukurova Belediyesi: Gelenek bozulmadı

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Borusan sanat’ta bu hafta

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

 Borusan Contemporary Çocuk Atölyeleri  Aralık ayında yeni etkinliklerle devam ediyor!

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Muğla’da Yaşam Resim Yarışması Ödülleri Verildi

EĞİTİM

Az önce

Erasmus+ Proje Yazma Eğitimi tamamlandı 

GÜNDEM

Az önce

Türkiye’de çevre konusunda kurulan ilk ve tek Mahalle İdare Birliği olan Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği “Ekoloji ve İnsan Çalıştayı” gerçekleşti. Edremit Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Selman Hasan Arslan birliğin son meclis toplantısına b

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, kısa süre içerisinde şehrin en uğrak noktalarından biri haline geldi.

GÜNDEM

Az önce

İstanbul’da metrobüs hattına 252 yeni otobüs

GÜNDEM

Az önce

Konya’nın en uğrak noktalarından oldu

GÜNDEM

Az önce

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı’na ”En Etkili Sürdürülebilirlik” Ödülü

GÜNDEM

Az önce

“Sadece Gazze Değil, Dünya İşgal Altında”

GÜNDEM

Az önce

İzmir’in çehresini değiştirecek plan yola çıktı

EKONOMİ

Az önce

ÇATES’in Halka Arzına Yoğun Katılım Oldu 

GÜNDEM

Az önce

Tetra Pak’tan global araştırma: Tüketicilerin yüzde 54’ü beslenme alışkanlıklarını değiştirerek daha iyi bir dünyaya katkı sağlayabileceğini düşünüyor

GÜNDEM

Az önce

YASED, “ÖZET- COP27’den COP28’e Webinarı” ile COP28 Özel Yayın Programı’nı Başlattı