DOLAR 28,9193 0.07%
EURO 31,4238 -0.13%
ALTIN 1.924,930,06
BITCOIN 12017805,32%
İstanbul

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Gazeteci Nevşin Mengü’ye Gelen Sağlıkçı Mesajına Bakanlıktan Yanıt!

Gazeteci Nevşin Mengü’ye Gelen Sağlıkçı Mesajına Bakanlıktan Yanıt!

ABONE OL
09/05/2023 21:22
Gazeteci Nevşin Mengü’ye Gelen Sağlıkçı Mesajına Bakanlıktan Yanıt!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazeteci Nevşin Mengü kendisine bir sağlıkçı arkadaşından gelen maili resmi twitter hesabında paylaştı. Gelen mesajda, Sağlık Bakanlığı’nın kadroya geçiş işlemleri için sözleşmeli çalışanları 14-15 Mayıs tarihlerinde imza vermeleri için hastanelere çağırdığı bilgisi yer aldı. Mengü’nün paylaşımı sonrasında Sağlık Bakanlığı’ndan yanıt geldi. Gazeteci Mengü yanıtı kamuoyuyla paylaştı. Bakanlıktan gelen yanıtta, “Sözleşmeli personelin kadroya geçiş işlemleri 7433 sayılı Kanun doğrultusunda yapılmakta olup Kişilere 14’ünde tebliğ edin 15’inde başlayın gibi bir uygulamamız söz konusu değildir” cümleleri yer aldı. 

Gazeteci Yazar Nevşin Mengü’ye gelen sağlıkçı mesajında, “Sağlık bakanlığı kadroya geçiş tarihi için sözleşmeli arkadaşları 14 ve 15 mayıs pazar ve pazartesi günleri ıslak imza vermeleri için hastaneye çağırmış. Zaten 14 Mayıs günü seçim var ve hastanemizin özlük birimi pazar günü hafta sonu olması sebebi ile hizmet vermiyor. Bakanlık 15 Mayıs ile yalnızca 1 gün ile sınırlandırmış sözleşmeli arkadaşlarımızı. Arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu oy vermeye ailelerinin olduğu şehirlere gitmek için aylar öncesinden uçak bileti aldılar ve bu koşullarda ne yazık ki oy kullanmaya gidemeyecekler. Sağlıkçıların büyük çoğunluğu CHP’yi destekleyecek. AKP yönetimi bunu çok iyi bildiği için insanlar oy kullanmasın diye bu sabah böyle bir karar ile herkesin moralini bozdular. Rapor alırım diyen arkadaşlara özlük birimi kadroya geç geçersin emin misin diye geri bildirimde bulunulmuş. Ya böyle yüzlerce sağlık çalışanı var bu büyük haksızlık” cümleleri yer aldı. 

Sağlık Bakanlığı, “Böyle Bir Uygulama Yok” Cevabı Verdi

Mengü paylaşımının ardından Sağlık Bakanlığı’ndan yanıt geldiğini belirterek, “Sağlık Bakanlığından yanıt geldi. Böyle bir uygulamanın olmadığını bildiriyorlar” dedi ve gelen yanıtı paylaştı. Bakanlık cevabında şu cümleler yer aldı: “Sözleşmeli personelin kadroya geçiş işlemleri 7433 sayılı Kanun doğrultusunda yapılmakta olup Kişilere 14’ünde tebliğ edin 15’inde başlayın gibi bir uygulamamız söz konusu değildir. Kaldı ki 28 Nisan’dan bugüne kadar 21.756 kişinin kadroya geçiş nedeniyle ayrılış ve başlayış işlemleri tamamlanmıştır. Kişilerin 28 Nisan 2023 tarihinde kadroya geçiş işlemleri yapılmış olup istedikleri zaman tebliğ tebellüğ edebilirler, bu kişilerin önceki sosyal ve mali haklarından herhangi bir mahsuplaşma yapılmayacağından ve mali ve sosyal haklarına takip eden aybaşında hak kazanacakları (Ayın 15’i) Kanunda açıkça belirtildiğinden SGK giriş ve çıkış işlemleri sistem üzerinden otomatik yapılacaktır.” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ

GÜNDEM

Az önce

Malkara tarihinde bir ilk

GÜNDEM

Az önce

Başkan Sandal, “İzmir’in Avrupa’ya açılan kapısı Bayraklı”

GÜNDEM

Az önce

Dip çamuru geri dönüşümde önemli bir hammadde

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Alternatif Bank Dünya Engelliler Günü’nde  Atatürk filmini işaret dili çevirisiyle işitme engelliler ile buluşturdu

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Çukurova Belediyesi: Gelenek bozulmadı

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Borusan sanat’ta bu hafta

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

 Borusan Contemporary Çocuk Atölyeleri  Aralık ayında yeni etkinliklerle devam ediyor!

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Muğla’da Yaşam Resim Yarışması Ödülleri Verildi

EĞİTİM

Az önce

Erasmus+ Proje Yazma Eğitimi tamamlandı 

GÜNDEM

Az önce

Türkiye’de çevre konusunda kurulan ilk ve tek Mahalle İdare Birliği olan Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği “Ekoloji ve İnsan Çalıştayı” gerçekleşti. Edremit Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Selman Hasan Arslan birliğin son meclis toplantısına b

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, kısa süre içerisinde şehrin en uğrak noktalarından biri haline geldi.

GÜNDEM

Az önce

İstanbul’da metrobüs hattına 252 yeni otobüs

GÜNDEM

Az önce

Konya’nın en uğrak noktalarından oldu

GÜNDEM

Az önce

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı’na ”En Etkili Sürdürülebilirlik” Ödülü

GÜNDEM

Az önce

“Sadece Gazze Değil, Dünya İşgal Altında”

GÜNDEM

Az önce

İzmir’in çehresini değiştirecek plan yola çıktı

EKONOMİ

Az önce

ÇATES’in Halka Arzına Yoğun Katılım Oldu 

GÜNDEM

Az önce

Tetra Pak’tan global araştırma: Tüketicilerin yüzde 54’ü beslenme alışkanlıklarını değiştirerek daha iyi bir dünyaya katkı sağlayabileceğini düşünüyor

GÜNDEM

Az önce

YASED, “ÖZET- COP27’den COP28’e Webinarı” ile COP28 Özel Yayın Programı’nı Başlattı

GÜNDEM

Az önce

Sucool kuluçka merkezi’nde girişimcilere özel “inospark” programı 23-24 aralık’ta yapılacak