DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 752110-1,67%
İstanbul
20°

AÇIK

05:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

İlk mezunlarını veren Metro Business Academy hem gençlere hem perakende sektörüne güç katacak

İlk mezunlarını veren Metro Business Academy hem gençlere hem perakende sektörüne güç katacak

ABONE OL
09/06/2023 12:54
İlk mezunlarını veren Metro Business Academy hem gençlere hem perakende sektörüne güç katacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Metro Türkiye’nin üniversite öğrencilerini profesyonel iş dünyasına hazırlamak amacıyla hayata geçirdiği “Metro Business Academy” ilk mezunlarını verdi. Metro Türkiye İnsan ve Kültür Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Firuzbay Taşcı, “Programa katılan gençlerimiz ilk staj ve iş deneyimlerine dahil olacakları kurumlara çok daha hazırlıklı ve özgüvenli başlayabilecekler. Gençlerimizin iş hayatına daha donanımlı adım atmalarına destek olan bu programın sektörümüze örnek teşkil ederek yaygınlaşmasını ümit ediyorum” dedi.

Türk mutfağı ve değerlerini koruma ve gelecek nesillere aktarma misyonuyla ülkemizde 33 yıldır faaliyet gösteren Metro Türkiye, bu doğrultuda gerçekleştirdiği projelerle yerel üreticiler ve yeme-içme sektörü işletmeleri ile birlikte perakende sektörünün gelişimine de katkı sağlıyor. Ülkemizde en önemli oyunculardan biri olarak yer aldığı sektörü “eğitim” ile de destekleyen Metro Türkiye, bu kapsamda bu yıl sosyal Metro Business Academy’yi hayata geçirdi. Üniversite öğrencilerini henüz staj bile yapmadan kurumsal iş dünyası ile buluşturmayı amaçlayan program, ilk mezunlarını verdi. Finansal okuryazarlıktan tasarım odaklı düşünmeye 10 farklı başlıkta eğitimin yer aldığı programla hem genç yeteneklerin hem de perakende sektörünün gelişmesi hedefleniyor.

 

Perakende sektörünü öğrencilerle buluşturarak hem sektörü genç yeteneklere tanıtmayı hem de üniversite öğrencilerini profesyonel iş dünyasına hazırlamayı amaç edindiklerini ifade eden Metro Türkiye İnsan ve Kültür Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Firuzbay Taşcı, “Üniversitelerle yaptığımız iş birlikleri ile kampus etkinlikleri ve mezun etkinlikleri düzenliyor, bu sayede işveren markamızı öğrencilerle buluştururken genç yeteneklerin sektörü daha yakında tanıyabilmeleri için de kapı açıyoruz. Üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine sunduğumuz uzun dönemli staj programımız Career Mix, yeni mezun adaylarımız için Young Talent ve Store Leaders programlarımız, perakende sektörünü tanıyıp bir vaka çalışması ile deneyimleme fırsatı bulabildikleri Metro Experiance programımızla gençlerimizi destekliyor ve bu programlara katılıp başarılı olanlara istihdam şansı yaratıyoruz” dedi.

 

10 farklı başlıkta eğitim

Topluma katkı sağlamak amacıyla bu yıl yeni bir proje daha geliştirerek sosyal Metro Business Academy’yi hayata geçirdiklerini kaydeden Taşcı, “Üniversitelerimizin 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerini davet ettiğimiz programımızla 4 hafta – 12 saat süren bir online eğitim platformu sağladık. Bu platformda, öğrencilerimizin henüz staj deneyimleri dahi başlamadan kurumsal hayatı öğrenebilecekleri temel bilgilerin aktarılmasını amaçladık. Hem Metro Türkiye’nin iç eğitmenleri hem de profesyonel eğitmenler ile organize ettiğimiz programda katılımcılarımız e-posta yazarken dikkat etmeleri gereken konulardan Excel’in kurumsal hayattaki kullanım örneklerine, finansal okuryazarlıktan tasarım odaklı düşünmeye kadar 10 farklı başlıkta eğitime katıldı. Genç jenerasyonun ilgisini çekebilecek nitelikte ve interaktif yapıda hazırladığımız eğitimlerle, öğrencilerin iş dünyasına kurumsal dünyadan yani Metro’dan birebir örneklerle hazırlanmasını sağladık” diye konuştu.

 

Klasik gençlik programlarında işe alım sonrası planlanan eğitim yatırımını Metro Türkiye olarak Metro Business Academy programı ile gençlere çok daha önce sağlamış olduklarını vurgulayan Taşcı, şunları söyledi:

“Bu programda, henüz kurumsal firmalarda staj deneyimi dahi olmadan gençlerimizi kurumsal dünyanın 101’i denilebilecek eğitimlerle buluşturduk. Programa katılan gençlerimiz böylece ilk staj ve iş deneyimlerine dahil olacakları kurumlara çok daha hazırlıklı ve özgüvenli başlayabilecekler. Gençlerimizin iş hayatına daha donanımlı adım atmalarına destek olan bu programın sektörümüze örnek teşkil ederek yaygınlaşmasını ümit ediyorum.”

 

120 öğrenci mezun oldu

Metro Türkiye’nin hayata geçirdiği Metro Business Academy programı, geçen hafta düzenlenen törenle ilk mezunlarını verdi. Metro Türkiye bünyesinde ülkemizin ilk gastronomi keşif platformu olarak hizmet veren Gastronometro’da gerçekleştirilen Metro Business Academy Mezuniyet Şenliği’nde sertifikalarını alan 120 öğrenci, program boyunca online platformda buluştukları Metro Türkiye profesyonelleri ile bir araya gelme şansı da yakaladı. Metro Türkiye, kendilerine yaptıkları bu değerli yatırımdan dolayı programa katılan öğrenciler adına Türk Eğitim Vakfı tarafından sağlanan “Birlikte İyiyiz Birlikte Eşitiz Burs Fonu”na bağışta da bulundu. Bu bağışla hem öğrencilere toplum adına teşekkür edilmesi ve hem de tüm gençlerin eşit eğitim imkanlarına ulaşmasına destek verilmesi hedeflendi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ

GÜNDEM

Az önce

‘Alaçatı Wind Fest’ Açılış Kortejiyle Başlıyor

EKONOMİ

Az önce

Türkiye Voleybol Federasyonu ile Solgar Vitamin Sponsorluk Anlaşmasını İmzaladı

EKONOMİ

1 saat önce

Koçtaş Genel Müdürlüğüne Oğuzhan Şatıroğlu Atandı

GÜNDEM

1 saat önce

Konak Belediye Meclisi Konak’ın Sultanlarını Ağırladı

SAĞLIK

1 saat önce

Yetersiz Beslenmeye Bağlı ‘Gizli Açlık’ Çocukları Tehdit Ediyor

EKONOMİ

1 saat önce

İnci Holding, Bir Kez Daha 3 İştirakiyle Sanayinin En Büyükleri Arasında

GÜNDEM

1 saat önce

TürkTraktör’ün Ana Sponsorları Arasında Olduğu 3.Uluslararası İş ve İstif Makinaları Kongresi Kapılarını Açtı

GÜNDEM

1 saat önce

Minikler Sokak Hayvanlarıyla Buluştu

EKONOMİ

1 saat önce

Fongogo StartupMarket’i Satın Aldı

EKONOMİ

1 saat önce

Türkiye Finans’tan “Dijital Bankacılık”ta Stratejik Adım

GÜNDEM

2 saat önce

Uber, Türkiye’nin 2023 Yaz Aylarına İlişkin Verilerini Açıkladı

MAGAZİN YILDIZLARI

2 saat önce

Bilecik-Bursa Kültür Turları

EKONOMİ

2 saat önce

Eylül Ayında Oda Fiyatları %91’lik Artış Gösterdi

GÜNDEM

2 saat önce

Karşıyaka Oda Orkestrası Yeni Sezonu Alkışlarla Açtı

SAĞLIK

2 saat önce

Meme Kanseri Farkındalık Ayı Dolayısıyla Medicana Sağlık Grubu Uzmanlarından Açıklamalar

GÜNDEM

2 saat önce

Bursa’da zeytin sineği ile 4. mücadele dönemi başladı

GÜNDEM

2 saat önce

Bakan Yerlikaya’dan hain saldırıda yaralanan polislere ziyaret

GÜNDEM

3 saat önce

Ödemiş’te Dev Rüzgâr Kanatları Şehir Merkezinden Geçti; Başkan Eriş “Çevre Yolu” için Çağrıda Bulundu

GÜNDEM

3 saat önce

‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ Programının Üçüncüsü için Başvurular Başladı

GÜNDEM

3 saat önce

Beylikdüzü Meme Kanserine Karşı Bilinçlendi