DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 752110-1,67%
İstanbul
20°

AÇIK

05:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kadın mühendis adaylarına We Power ile BSH’den tam destek

Kadın mühendis adaylarına We Power ile BSH’den tam destek

ABONE OL
22/06/2023 23:00
Kadın mühendis adaylarına We Power ile BSH’den tam destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BSH Türkiye’nin istihdamda cinsiyet eşitliğini hedefleyen kariyer programı We Power ile şirket içindeki kadın mühendislerin oranı giderek artıyor. 2021 yılında, temel mühendislik alanlarında %21 olan kadın çalışan oranı, 2023 ortası itibarıyla %27’ye ulaştı.  

 

BSH TürkiyeWe Power kariyer programıyla kadın öğrenciler için iş dünyasında fırsat eşitliğini desteklemeye devam ediyor. Stratejisinin temeline çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık ilkelerini yerleştiren BSH Türkiye, We Power programı ile şirket içinde temel mühendislik ve satış alanlarında çalışan kadınların oranını giderek artırıyor.  

Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören kadın öğrencilere yönelik olarak 2021 yılında başlatılan We Power kariyer programı, 2022 yılında Satış alanını da kapsayacak şekilde genişletilmişti. We Power ile kadın öğrencilere yetkinliklerine uygun çalışma deneyimleri sunuluyor ve böylelikle kariyer yolculuklarına güçlü bir başlangıç yapmaları hedefleniyor.

15 bin kadın öğrenci başvurdu, 117 öğrenci kabul edildi, 62 öğrenci kadroda yer buldu

Bugüne dek We Power programına, kariyerlerini mühendislik ve satış alanlarında sürdürmek isteyen 15 binin üzerinde kadın öğrenci başvurdu. 117 proje öğrencisi BSH Türkiye bünyesinde deneyim kazandı ve bu öğrencilerin 62’si kadroya alınarak profesyonel iş hayatına başladı.  

Kadın çalışan sayısı artış gösterdi

We Power sayesinde 2021’den bu yana BSH Türkiye içinde temel mühendislik alanlarında görev yapan kadınların oranı iki yılda %6 artarak %21’den %27’ye yükseldi. 2022 yılında Satış alanının da kariyer programına dâhil edilmesiyle bu alanda 1 yıllık sürede yüzde 2’lik artış gözlendi ve kadın çalışan oranı %28’den %30’a çıktı.   

Ayça Kaşıkcı: Evdeki yaşam kalitesinin geleceğini kadın mühendisler şekillendirecek.  

BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Ayça Kaşıkcı, konuya ilişkin açıklamasında cinsiyet eşitliğinin önündeki engellere meydan okuyan çalışmalar yürüttüklerini vurguladı. Bugüne dek We Power aracılığıyla bizimle buluşan gençler başta olmak üzere, tüm kadın mühendis adaylarının ve BSH bünyesinde sayıları her geçen gün artan çalışma arkadaşlarımızın Dünya Kadın Mühendisler Günü’nü kutluyorum. Mühendislik alanındaki başarılarıyla genç kadınların hem BSH’nin hem de ürettiğimiz ürünlerle evdeki yaşam kalitesinin geleceğini şekillendireceğine yürekten inanıyorum. We Power ile kadınların gücünü BSH’nin gücüyle büyütmeye devam edeceğiz.” 

We Power’da Neler Oluyor? 

We Power ile proje öğrencisi olarak BSH Türkiye bünyesinde deneyim kazanan genç kadınlar, profesyonel iş hayatına bir adım önde başlıyor. Proje öğrencileri, Temel Mühendislik alanında Üretim, Kalite, Tedarik Zinciri ve Ar-Ge pozisyonlarında; Satış alanında ise Saha Satışı ve Satış Destek pozisyonlarında görev alıyor. 

Her yıl, ön değerlendirmeyi geçen öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen We Power kariyer etkinliğinde şirketin her kademesinden profesyoneller deneyimlerini paylaşırken bu sayede katılımcılar, kariyer yolculuklarını tasarlamada güçlü ipuçları elde ediyor. 

Yönetici mülakatlarıyla devam eden sürecin ardından seçilen öğrenciler, BSH bünyesinde proje öğrencisi olarak uzun süreli stajlarına başlıyor.   

En çok başvuran okullar, en hevesli bölümler

2022 yılında BSH Türkiye’nin We Power programına 53 ayrı üniversiteden kadın öğrenciler başvuru yaptı. En çok başvuru yapan okullar sıralamasında ilk sırayı İstanbul Teknik Üniversitesi alırken; Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği, programa en yoğun ilgi gösterilen bölümler olarak öne çıktı. 

We Power 2023-2024

2023 yılı için online başvuru tarihi 1 Eylül-8 Ekim olarak belirlendi. Temel Mühendislik ve Satış alanlarında programa dahil olmak isteyen genç kadın öğrenciler, başvurularını kariyer platformları üzerinden gerçekleştirebilecek. 

Ekim-Aralık arasında gerçekleştirilecek ön değerlendirmelerin ardından We Power kariyer etkinliği bu yıl 16 Aralık’ta düzenlenecek. 10 Ocak’a kadar yönetici mülakatlarının tamamlanması ve We Power programının Şubat 2024 itibarıyla başlaması planlanıyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ

GÜNDEM

Az önce

‘Alaçatı Wind Fest’ Açılış Kortejiyle Başlıyor

EKONOMİ

Az önce

Türkiye Voleybol Federasyonu ile Solgar Vitamin Sponsorluk Anlaşmasını İmzaladı

EKONOMİ

1 saat önce

Koçtaş Genel Müdürlüğüne Oğuzhan Şatıroğlu Atandı

GÜNDEM

1 saat önce

Konak Belediye Meclisi Konak’ın Sultanlarını Ağırladı

SAĞLIK

1 saat önce

Yetersiz Beslenmeye Bağlı ‘Gizli Açlık’ Çocukları Tehdit Ediyor

EKONOMİ

1 saat önce

İnci Holding, Bir Kez Daha 3 İştirakiyle Sanayinin En Büyükleri Arasında

GÜNDEM

1 saat önce

TürkTraktör’ün Ana Sponsorları Arasında Olduğu 3.Uluslararası İş ve İstif Makinaları Kongresi Kapılarını Açtı

GÜNDEM

1 saat önce

Minikler Sokak Hayvanlarıyla Buluştu

EKONOMİ

1 saat önce

Fongogo StartupMarket’i Satın Aldı

EKONOMİ

1 saat önce

Türkiye Finans’tan “Dijital Bankacılık”ta Stratejik Adım

GÜNDEM

2 saat önce

Uber, Türkiye’nin 2023 Yaz Aylarına İlişkin Verilerini Açıkladı

MAGAZİN YILDIZLARI

2 saat önce

Bilecik-Bursa Kültür Turları

EKONOMİ

2 saat önce

Eylül Ayında Oda Fiyatları %91’lik Artış Gösterdi

GÜNDEM

2 saat önce

Karşıyaka Oda Orkestrası Yeni Sezonu Alkışlarla Açtı

SAĞLIK

2 saat önce

Meme Kanseri Farkındalık Ayı Dolayısıyla Medicana Sağlık Grubu Uzmanlarından Açıklamalar

GÜNDEM

2 saat önce

Bursa’da zeytin sineği ile 4. mücadele dönemi başladı

GÜNDEM

2 saat önce

Bakan Yerlikaya’dan hain saldırıda yaralanan polislere ziyaret

GÜNDEM

3 saat önce

Ödemiş’te Dev Rüzgâr Kanatları Şehir Merkezinden Geçti; Başkan Eriş “Çevre Yolu” için Çağrıda Bulundu

GÜNDEM

3 saat önce

‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ Programının Üçüncüsü için Başvurular Başladı

GÜNDEM

3 saat önce

Beylikdüzü Meme Kanserine Karşı Bilinçlendi