DOLAR 28,9201 0.07%
EURO 31,4585 -0.03%
ALTIN 1.923,47-0,02
BITCOIN 12054485,55%
İstanbul

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

17:44

AKŞAM'A KALAN SÜRE

‘Paribu Sanat Hafızası’, çağdaş sanat fuarı CI Bloom’da büyük ilgi gördü

‘Paribu Sanat Hafızası’, çağdaş sanat fuarı CI Bloom’da büyük ilgi gördü

ABONE OL
06/06/2023 19:24
‘Paribu Sanat Hafızası’, çağdaş sanat fuarı CI Bloom’da büyük ilgi gördü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Paribu’nun partneri olduğu, aynı zamanda kendi çalışma ofisinde yer alan dijital ve konvansiyonel eserlerden oluşan Paribu Sanat Hafızası koleksiyonuyla katıldığı CI Bloom, bu yıl da sanatsever ve koleksiyonerlerin ilgi noktası oldu.

Türkiye’de çağdaş sanatın gelişmesine öncülük eden, İstanbul’un genç çağdaş sanat fuarı CI Bloom 31 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu’nda gerçekleşti. CI Bloom, ikinci edisyonunda da yaratıcı endüstriler için bir buluşma noktası oldu. Kültür-sanat alanında sürdürülebilir iş birliklerine devam eden Paribu’nun partnerliğini üstlendiği fuarda; 25 çağdaş sanat galerisi, 4 sanat inisiyatifi ve 2 sanat kurumuyla birlikte 286 sanatçının toplam 572 eseri, sanatseverler ve koleksiyonerlerle buluştu. Yoğun ilgiyle karşılanan fuarı 24 bin kişinin ziyaret ettiği ve sergilenen eserlerin yüzde 70’den fazlasının el değiştirerek koleksiyonlara katıldığı bildirildi. Türk çağdaş sanat ailesinin tüm üyeleriyle gerçekleşen CI Bloom, İstanbul’daki sanat profesyonellerinden oluşan Seçici Kurul tarafından davet edilen çağdaş sanat galerilerini, sanatçıları ve sanatseverleri bir araya getirdi.

Katılımcılar, yapay zekâ teknolojisiyle 803 eser oluşturdu

Paribu’nun çalışma alanını bir sergiye dönüştüren, toplam 47 dijital ve konvansiyonel eserden oluşan Paribu Sanat Hafızası da fuarda ilgi gören eserler arasında yer aldı. Paribu çalışanlarının çağdaş bir sanat ortamı içinde iş yaşamlarını sürdürmesini sağlayan koleksiyonun küratörlüğünü Begüm Güney ve Andrea Pecatikov yaptı. Proje, kültür ve sanat alanını desteklemeyi sorumlulukları arasında gören Paribu’nun yolculuğunda önemli bir yere sahip. Paribu Sanat Hafızası’nın 17 NFT ve 3 dijital eserinin sergilendiği Paribu alanında ziyaretçiler, yapay zekâ teknolojisi ile kendi sanat eserlerini üretebildikleri bir deneyim de yaşadılar. Oldukça ilgi gören sanat üretimi deneyimiyle 803 adet eser oluşturuldu.

CI Bloom söyleşi programı kapsamında da Paribu Sanat Hafızası küratörlerinden Begüm Güney, koleksiyonda eseri bulunan sanatçılardan Erdal İnci ile ‘’Hafıza Mekanları ve Kamusal Alanda Sanat Üretimi’’, Balkan Karışman ile  ‘’Dijital Sanatçı Nasıl Olunur?’’ konuları üzerine söyleşiler gerçekleştirdi.

Paribu CEO’su Yasin Oral, CI Bloom’un kapanışı sonrası görüşlerini şöyle aktardı: “Türkiye’de çağdaş sanat alanında faaliyet gösteren CI Bloom’un bu yıl da bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Bu yıl CI Bloom’da bir partner olmanın ötesinde ‘Paribu Sanat Hafızası’ ile de yer aldık ve gördüğü ilgi bizi ayrıca mutlu etti. Sanat ve teknolojiyi bir araya getirip herkes için daha erişilebilir kılan çalışmaların içinde yer almaya devam edeceğiz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ

GÜNDEM

Az önce

Malkara tarihinde bir ilk

GÜNDEM

Az önce

Başkan Sandal, “İzmir’in Avrupa’ya açılan kapısı Bayraklı”

GÜNDEM

Az önce

Dip çamuru geri dönüşümde önemli bir hammadde

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Alternatif Bank Dünya Engelliler Günü’nde  Atatürk filmini işaret dili çevirisiyle işitme engelliler ile buluşturdu

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Çukurova Belediyesi: Gelenek bozulmadı

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Borusan sanat’ta bu hafta

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

 Borusan Contemporary Çocuk Atölyeleri  Aralık ayında yeni etkinliklerle devam ediyor!

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Muğla’da Yaşam Resim Yarışması Ödülleri Verildi

EĞİTİM

Az önce

Erasmus+ Proje Yazma Eğitimi tamamlandı 

GÜNDEM

Az önce

Türkiye’de çevre konusunda kurulan ilk ve tek Mahalle İdare Birliği olan Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği “Ekoloji ve İnsan Çalıştayı” gerçekleşti. Edremit Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Selman Hasan Arslan birliğin son meclis toplantısına b

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, kısa süre içerisinde şehrin en uğrak noktalarından biri haline geldi.

GÜNDEM

Az önce

İstanbul’da metrobüs hattına 252 yeni otobüs

GÜNDEM

Az önce

Konya’nın en uğrak noktalarından oldu

GÜNDEM

Az önce

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı’na ”En Etkili Sürdürülebilirlik” Ödülü

GÜNDEM

Az önce

“Sadece Gazze Değil, Dünya İşgal Altında”

GÜNDEM

Az önce

İzmir’in çehresini değiştirecek plan yola çıktı

EKONOMİ

Az önce

ÇATES’in Halka Arzına Yoğun Katılım Oldu 

GÜNDEM

Az önce

Tetra Pak’tan global araştırma: Tüketicilerin yüzde 54’ü beslenme alışkanlıklarını değiştirerek daha iyi bir dünyaya katkı sağlayabileceğini düşünüyor

GÜNDEM

Az önce

YASED, “ÖZET- COP27’den COP28’e Webinarı” ile COP28 Özel Yayın Programı’nı Başlattı

GÜNDEM

Az önce

Sucool kuluçka merkezi’nde girişimcilere özel “inospark” programı 23-24 aralık’ta yapılacak