DOLAR 27,4902 0.11%
EURO 28,8550 0.1%
ALTIN 1.605,56-0,45
BITCOIN 758860-1,32%
İstanbul
19°

HAFİF YAĞMUR

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Schneider Electric’in Sürdürülebilirlik Okulu Başlıyor

Schneider Electric’in Sürdürülebilirlik Okulu Başlıyor

ABONE OL
27/06/2023 15:54
Schneider Electric’in Sürdürülebilirlik Okulu Başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Sürdürülebilirlik alanında küresel bir lider olan Schneider Electric, çalışanlarına yönelik geliştirdiği Sürdürülebilirlik Okulu programını dünya genelinde işletmelere açıyor.
  • Üç bölümden oluşan programda katılımcılar, şirketlerini geleceğe nasıl hazırlayacaklarını ve karbondan arındırma yolculuklarını nasıl hızlandıracaklarını öğreniyor.

 

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, çalışanlarının sürdürülebilirlik alanındaki gelişimi için tasarladığı ve başarıyla uyguladığı Sürdürülebilirlik Okulu’nu bu yıl dünya genelinde işletmelerin temsilcilerinin katılımına açıyor. Erişimi ücretsiz olan ve dijital bir platform üzerinden dersler sunan Schneider Electric Sürdürülebilirlik Okulu, şirketleri ve profesyonelleri sürdürülebilirlik performanslarını iyileştirmek için gereken bilgi ve becerilerle donatmayı amaçlayan bir dizi etkileşimli programdan oluşuyor. 

 

Schneider Electric İş Ortağı Sürdürülebilirliği Yöneticisi Sorouch Kheradmand, “Sürdürülebilirlik Okulu, şirketlerin yalnızca gezegen için daha iyi işler yapabileceklerini değil, aynı zamanda bunu yaparak performanslarında da bir sıçrama yaratabileceklerini kanıtlamak için tasarladığımız güçlü bir atılım. Bireyleri ve kuruluşları sürdürülebilirlik uygulamalarını benimsemeleri için teşvik etmek, gerekli bilgiyle donatmak ve onlara ilham vermek için tasarlanan yeni online kurslarımızın başladığını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Sürdürülebilirlik, işimizin merkezinde yer alıyor ve eğitimin değişimi yönetmek ve daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için anahtar olduğuna inanıyoruz” dedi.

 

Ekonomiyi karbondan arındırmak, iş fırsatlarının da kapısını aralıyor

2015 tarihli Paris Anlaşması, karbon emisyonlarını azaltmak veya ortadan kaldırmak için küresel bir hareketi tetikledi. Yakın zamanda Gartner tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, işletme liderlerinin %87’sinin sürdürülebilirlik harcamalarının gelecek iki yıl içinde artmasını beklediğini ortaya koydu. 

Ancak karbondan arındırmaya yönelik bu artan taahhüde rağmen, oldukça büyük bir bilgi ve beceri açığı ilerlemenin önünde bir engel olmaya devam ediyor. Ayrıca şirketler, operasyonlarını karbondan arındırma konusunda kendilerini desteklemek için sürdürülebilirlik alanında uzmanlığa sahip iş ortaklarına giderek daha fazla güveniyor. 

Schneider Electric, gezegen ve toplum üzerinde olumlu, kalıcı bir etki yaratmak üzere sürdürülebilirliği işinin merkezine yerleştiren bir Etki Şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Elektrik 4.0 yaklaşımı odaklı bir program ile Sürdürülebilirlik Okulu, bu taahhüdü tamamlıyor ve güçlendiriyor. Sürdürülebilirlik Okulu, katılımcılarını üç temel alanda iklim eylemini hızlandırma konusunda destekliyor: Strateji Oluşturma, Dijitalleşme ve Karbondan Arındırma. 

Özellikle KOBİ’ler iklim hedefleri belirlemek, karbon emisyonları gibi etkileri ölçmek ve ilerlemeyi takip etmek ve raporlamak gibi stratejik alanlarda gereken bilgi ve araçlardan yoksunlar. Bu bilinçle Sürdürülebilirlik Okulu, katılımcılarını karbondan arındırma yolculuklarına başlamalarında desteklemek için tasarlandı. Üç bölümden oluşan program, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjiden döngüsel ekonomiye ve sürdürülebilir ulaşıma kadar bir dizi alanı kapsıyor. 

  • Bölüm 1; Sürdürülebilirliği ve ilişkili riskleri anlama: Başvuru süreci devam eden ilk bölümde katılımcılar, sürdürülebilirliğin temellerini ve işletmelerin çevresel, sosyal ve yönetişim faktörlerini (ESG) uygulamalarının önemini keşfedecekler. Sürdürülebilirlik jargonu ve bilimsel terimler hakkında da bilgi sahibi olacaklar. 
  • Bölüm 2; Bir şirket olarak nasıl sürdürülebilir eylemde bulunulacağını keşfetme: Yılın 3. çeyreğinde kayıtları başlayacak olan ikinci bölüm, KOBİ’lerin kendi operasyonlarını ve müşterilerinin operasyonlarını karbondan arındırmalarında onları destekleyebilecek, uygulaması kolay araçlar hakkında bilgiler de dahil olmak üzere bir karbondan arındırma stratejisini nasıl oluşturabileceklerine odaklanıyor. 
  • Bölüm 3; İş fırsatlarını artırmak için sürdürülebilir becerilerden yararlanma: 2024 yılının 1. çeyrek döneminde başlaması planlanan üçüncü bölüm, katılımcıların teoriyi uygulamaya koymalarını desteklemek üzere program boyunca öğrenilen temel bilgi ve araçları (enerji verimliliğinden karbondan arındırmaya kadar) özetliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ

GÜNDEM

8 saat önce

Turistler seyahatlerinde otobüse yöneldi

GÜNDEM

9 saat önce

4 ilde 75 piyade tüfeği ele geçirildi

MAGAZİN YILDIZLARI

9 saat önce

Katerina Ekşioğlu’ndan yeni koleksiyon

GÜNDEM

9 saat önce

Bursa Tabip Odası: Sağlıkta şiddet sona ersin!

SİYASET

9 saat önce

İYİ Partili Türkoğlu’ndan tutuklu gazetecilerin saçlarının kazıtılmasına tepki

GÜNDEM

9 saat önce

Hatay’da su faturalarını Büyükşehir sübvanse ediyor

GÜNDEM

10 saat önce

“Engelsİzciler” Asparan’da Kamp Yaptı

SAĞLIK

10 saat önce

Çocuğunuzun İşitme KaybıI Okul Başarısını Etkilemesin

SAĞLIK

10 saat önce

Meme Kanseri ile İlgili Yanıtı Merak Edilen 5 Soru

EKONOMİ

10 saat önce

Neova Sigorta, Deprem Bölgesindeki Acenteleriyle Bir Araya Geldi

SPOR

10 saat önce

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 8 Ekim Pazar Günü Alanya-Antalya Etabı ile Başlıyor

GÜNDEM

10 saat önce

Tüpraş Uluslararası Sertifikalı Yangın Eğitimleri Veriyor

GÜNDEM

10 saat önce

Hatay’da metrekareye 75 kilogram yağış düştü

GÜNDEM

10 saat önce

“HPV Fardındalık Dansı” ESGO ile Dünya Sahnesinde

GÜNDEM

10 saat önce

Memeder Hatay’da Yaklaşık Bin Kadına Meme Sağlığı Eğitimi Verdi

EKONOMİ

10 saat önce

Emirates, Havayolunun Gelecekteki Filosunu Uçurmak için Deneyimli Kaptanları İşe Alıyor

EKONOMİ

10 saat önce

OPLOG, Amazon’un Deneyimli İsmi Azeem Baig’i Kadrosuna Dahil Etti

GÜNDEM

11 saat önce

Togg Eylül’de teslimatını artırdı

GÜNDEM

11 saat önce

Üretici ortağa 181 milyon TL pancar söküm avansı

GÜNDEM

11 saat önce

ŞOK Marketler’den Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel İndirim Şenliği