DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 722266-0,19%
İstanbul
24°

AÇIK

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Türk Sanayisinin “dengesi”  Zormak Balans’a Emanet

Türk Sanayisinin “dengesi”  Zormak Balans’a Emanet

ABONE OL
31/08/2023 18:06
Türk Sanayisinin “dengesi”  Zormak Balans’a Emanet
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zormak Balans Teknoloji, İzmir’den dünyaya patentli balans teknolojileri ihraç ediyor

1972’de Hüseyin Zor tarafından kurulduğundan bu yana,  İzmir’den dünyaya balans teknolojileri ve rot cihazları ihraç eden Zormak Balans Teknolojileri, 10’u aşkın patenti ve yerli Ar-Ge çalışmalarıyla 50 yılı aşkın süredir makine sektöründe ilklerin öncüsü oluyor.

Zormak Balans Teknoloji Kurucusu Hüseyin Zor

50 Yıllık Deneyim

Türk sanayisi pek çok alt kırılımda olduğu gibi makine imalatında 2022’yi aktif ve verimli bir biçimde tamamladı. Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) tarafından yayımlanan konsolide veriler, 2022’de makine imalat sektörünün serbest bölgeler dahil toplam makine ihracatının 25,3 milyar dolar olduğunu gösterdi. Yıllık değişim oranı %9,6 olarak açıklanırken, makine imalat sektöründeki üretimin de 2022’de %16,5 arttığı görüldü. Farklı alt sektörlerde, Türkiye’nin dört bir yanında konumlanan makine sanayicileri arasında, 50 yıllık deneyimiyle dünyanın pek çok yerine balans teknolojileri ihraç eden Zormak Balans Teknoloji dikkat çekti. 

Rot ve Balans Makinelerini Farklı Coğrafyalara Ulaştırıyoruz

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Zormak Balans Teknoloji Kurucusu Hüseyin Zor, “Küresel ekonomik gelişmelere ve artan maliyetlere rağmen 2022’yi başarılı bir biçimde tamamlayan makine imalat sektörünün bir parçası olduğumuz için gurur duyuyoruz. Zormak Balans Teknoloji olarak 50 yıllık deneyimimiz ve 10’u aşkın patentimizle rot ve balans makinelerini farklı coğrafyalara ulaştırıyoruz” dedi. 

Türkiye’nin ilk bilgisayarlı rot ayar cihazını 32 yıl önce geliştirdi

1972 yılında kurulan şirket, balans makinesi ve balans teknolojileri üretimlerine 1973’te geçti. Türkiye’nin ilk seyyar tekerlek balans makinesini takiben optik sistem rot ayar makineleri üretmeye başlayan şirket, 1980 yılında bir ilke imza atarak endüstriyel yatay ve dikey balans makinelerini de portföyüne ekledi ve sektörün lokomotifi konumuna yerleşti. 1985’te Dijital Elektronik teknolojisini de üretime adapte eden şirket, 1989 yılında Türkiye’nin ilk bilgisayarlı rot ayar makinesini, 1991’de ise Türkiye’nin ilk bilgisayarlı rot ayar cihazını geliştirdi. 1991’de ürettikleri bilgisayarlı rot ayar cihazının bugün de kullanılmaya devam ettiğini söyleyen Hüseyin Zor, “Endüstriyel balans makinesi üretiminde öncü ve lider konumumuzla 1972’den bu yana faaliyet gösteriyor, 50 yıllık deneyim ve bilgi birikimimizle geliştirdiğimiz ürünler makine endüstrisinin her alanında, dünyanın pek çok yerinde kullanılıyor” diye konuştu. 

Yerli Ar-Ge ile 10’u aşkın patent 

Üretim ve Ar-Ge faaliyetlerini İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarında gerçekleştirdiklerini kaydeden Zormak Balans Teknolojileri Kurucusu Hüseyin Zor, “Yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda elde ettiğimiz 10’u aşkın patentle yalnızca ülkemizde değil, dünyanın en son teknolojilerini geliştiriyoruz. 1993 yılında geliştirdiğimiz ilk dinamik mobil balans makinesi, dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Uluslararası pazardaki satış büyüklüğümüzle deri makinelerinden tarım makinelerine, roketlerden dalgıç pompalarına, dairesel hareket içeren tüm endüstrilerin dengesi Zormak’a emanet” ifadelerini kullandı. 

“Yatay, dikey, mobil ve fan balans makineleriyle 4 kategorideyiz” 

Balans kavramının imalat sektörü için oldukça kritik olduğunu vurgulayan Zormak Balans Teknolojileri Kurucusu Hüseyin Zor, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: ”Servis ömründen iş güvenliğine, iş kalitesinden rekabet gücüne, makine performans çıktılarının pek çoğu balansla bir biçimde ilişkileniyor. Zormak Balans Teknolojileri olarak maliyetlerin arttığı, verimliliğin önceliklerden birine dönüştüğü bir dönemde, yatay, dikey, mobil ve fan balans makinelerimizle küresel çapta yüzlerce işletmenin geleceğini dengeliyoruz. 1972’den bu yana aynı tutkuyla küresel trendleri ve gelişen teknolojileri izliyor, AR-GE’nin gücüyle ürün portföyümüzü her dönemde geliştiriyor, endüstri ihtiyaçlarına uçtan uca yanıt vermek için çalışıyoruz” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Altın Koza Onur Ödülleri Perran Kutman ve Cihan Ünal’a

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Mor Narpın “Değmezmiş” ile listeleri sallayacak!

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

Merve Yılmaz’dan iki farklı ‘YETER’

MAGAZİN YILDIZLARI

Az önce

UGG 2023/2024 sonbahar kış lansmanına özel davet

SAĞLIK

11 saat önce

Bayraklı Şehir Hastanesi’nin Açılışı Ertelendi İddiası !

EKONOMİ

12 saat önce

Kiralık konutlarda değer artışı sürüyor

TEKNOLOJİ

12 saat önce

Hepsiburada üzerinden iPhone 15 Serisi Ön Siparişi Rekor Kırdı

EĞİTİM

12 saat önce

Öğrencileri için Doğada Sınıf Kuran İdealist Öğretmen: Rumeysa Çevlik

EĞİTİM

12 saat önce

Sevinç Akademik Kadrosu 2023-2024 Çalışma Programını Tanıttı

EKONOMİ

12 saat önce

Bursa Valisi’nden BOSAB’ın çalışmalarına övgü

GÜNDEM

13 saat önce

Başkan Çalık, Armağan Çağlayan’ın Sorularını Yanıtladı

GÜNDEM

13 saat önce

Osmangazi’de Erken Dönem Osmanlı Denizciliği Konuşuldu

MAGAZİN YILDIZLARI

13 saat önce

Türk Edebiyatının Kalbi Gölcük’te Atıyor

EKONOMİ

13 saat önce

Uludağ Elektrik’ten ‘işaret dili’ farkındalığı

GÜNDEM

13 saat önce

Dacia Türkiye, Otomobilsiz Kent Günü’nde Dacia’ları İzne Çıkarıyor

GÜNDEM

13 saat önce

Nöbetçi Kitaphanelerden Üniversiteye

GÜNDEM

13 saat önce

Alzheimer’a Karşı Pilates

SPOR

13 saat önce

Futbol Gelişim Projesi İş Birliği Protokolü İmzalandı

EKONOMİ

13 saat önce

İnşaat malzemesi sanayi endeksi 71,97 puana çıktı

EKONOMİ

13 saat önce

Doç. Dr. Yusuf Dinç: Faiz artışları devam edecek